Üst banner
Sağlık Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Sağlık Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Sağlık sektörü, ülkemizde en çok istihdam sağlayan sektörlerden biridir. Yaklaşık 500 bin civarı istihdam sağlanan sağlık sektöründe aynı zamanda 30 bin civarı kurum bulunmaktadır. Bünyesinde hastane, eczane, rehabilitasyon merkezi, ilaç mümessili, özel sağlık kuruluşları, medikal ürün üreticileri gibi farklı dallar bulunduran sağlık sektöründe çok sayıda tahsilat ve ödeme işlemi yapılmaktadır.

Sağlık sektöründe yapılan tahsilat ve ödeme işlemlerinde bazı sorunlar da yaşanmaktadır. Bu sorunlardan bazılarını ise;

  • Özellikle nakit akışında ortaya çıkan dengesizlikler,
  • Farklı bankalar ile çalışıldığından dolayı hepsine ayrı ayrı ekstra zaman harcanması,
  • Ödeme işlemleri için çok sayıda muhasebeci çalıştırılması,
  • Medikal ürün üreticilerinin sağlık sektörü kurumlarından düzenli ödeme sağlayamaması şeklinde sıralayabiliriz.
  • Sektörde yaşanan bu tarz problemler üretici firmalara ve kurumlara ciddi sıkıntılar yaşatmaktadır. Hal böyle olunca verdikleri hizmetlerde de zaman zaman aksaklıklar meydana gelebilmektedir.

Tahsildar’ın geliştirdiği online ödeme sistemleri, sağlık sektöründeki tahsilat ve ödeme sistemi problemlerini en aza indirmenizde yardımcı olur.

Tahsildar’ın Sağlık Sektörüne Özel Verdiği Hizmetler

Başta hastane olmak üzere çoğu sağlık sektörü firması tekrarlayan ödeme sistemi ile çalışmaktadır. Düzenli check-up hizmeti sunan hastaneler veya hastanelere sattıkları cihazların düzenli bakımlarını gerçekleştiren medikal cihaz üreticileri bu kapsamda sayılmaktadır. Tahsildar periyodik tahsilat sistemi ile bu tarz tekrarlayan ödemeleri kontrol edebilir ve düzenli olarak takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Periyodik tahsilat sistemi, sağlık kurumlarının belirlediği sıklıkta ödemeleri düzenli olarak tahsil etmektedir. Tahsilat gerçekleşmediği halde kart hamiline ödemeyi hatırlatıcı SMS ve E-Mail gönderir. Böylece sağlık kuruluşların ödemeleri hızlı ve güvenli bir şekilde tahsil edilir, nakit akışında ortaya çıkan düzensizlik problemleri ortadan kalkmış olur.

Tahsildar E-Tahsilat sistemi ile tek seferlik ödemeler de gerçekleştirilmektedir. Sağlık kurumları, müşterilerine tek seferlik ödeme talebi gönderip, tutarı, ödemenin tek çekim ya da taksitli olacağını belirleyebilir. Talebin gönderildiği kişi ödemeyi isteği yerden, mobil ya da masaüstü cihazlarından tamamlayabilir. İşlem tamamlandıktan sonra her iki tarafa da bilgilendirme mesajı gönderilmektedir.

Tahsildar, internet ortamında hastaneler ve medikal ürün üreticilerine güvenli ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Online Bayi Tahsilat Sistemi

Tahsildar’ın bayi tahsilat sistemi, sağlık sektöründeki firmalara bankalardan aldıkları cazip komisyon ile taksit seçeneklerini alt bayilerine ve müşterilerine sunma imkanı sunuyor. Bayi tahsilat sistemi ile senet, çek, mail order gibi yöntemler yerine daha hızlı ve güvenli bir şekilde tahsilat yapabilirler.

ERP Entegrasyonları

17 yıldır B2B ve B2C sektöründe yüzlerce ERP entegrasyonu gerçekleştirilmiştir. Logo GO, Logo Tiger, Mikro, Eta, Navision ve diğer ERP’ler ile ürünlerimiz birçok noktada entegre edilmiştir. Tahsildar ürünü ile üye ve bayi bilgilerinin ERP tarafına aktarılması, kredi kartı fişlerinin muhasebe altyapısına göre farklı senaryolarla aktarılması, cari hesap hareketlerinin, cari hesap bakiyelerinin, cari hesap ortalama vade bilgilerinin aktarılması gibi senaryolar gerçekleştirilmektedir.

Tahsilat sırasında cari hareketlerin yansıtılarak fatura üzerinden tahsilat hareketini kapatma, ortalama vade bilgisine göre banka geri dönüşüm oranlarını karşılaştırarak gösterme gibi alternatif senaryolar firma ihtiyacına göre oluşturulabilmektedir.

Detaylı bilgi için demo sayfamızı inceleyebilir ya da 0850 532 75 05 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.