Üst banner
Eğitim Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Eğitim Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, dershane gibi kurumları kapsayan eğitim sektörü, Türkiye’de çok büyük istihdam sağlayan sektörlerden biridir. Bununla birlikte son yıllarda özel okullara artan talepler, bazı problemlerin de ortaya çıkmasına neden olmuştur. Eğitim sektöründe hizmet veren kurumların özellikle tahsilat ve ödeme konusundaki problemlerini çözmek için Tahsildar olarak farklı online tahsilat sistemlerini sunmaktayız.

Eğitim sektöründeki kurumların karşı karşıya kaldıkları bu problemlerden bazıları şu şekildedir:

  • Nakit akışındaki dengesizlikler,
  • Velilerden düzenli ve kolay bir şekilde ödeme tahsil edilememesi,
  • Farklı bankalar ile çalışıldığından dolayı hepsine ayrı ayrı ekstra zaman harcanması,
  • Ödeme işlemleri için çok sayıda muhasebeci çalıştırılması.

Yukarıda sıraladığımız problemler eğitim kurumları için hem zaman hem maddi kayıplara yol açmaktadır.

Tahsildar’ın Eğitim Sektörüne Özel Verdiği Hizmetler

Eğitim sektörüne özel olarak geliştirdiğimiz online tahsilat sistemleri ile tüm ödeme/tahsilat problemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Periyodik Tahsilat Sistemi

Çok fazla öğrencinin bulunduğu eğitim sektöründe aylık ödemelerin takibi de zordur ve muhasebe çalışanları için ciddi zaman kayıplarına yol açmaktadır. Düzenli ödemelerin takibi hem kurum hem de veliler için işleri bazen karmaşık bir hale getirebilir. Tahsildar Periyodik Tahsilat Sistemi, eğitim kurumlarının belirlediği sıklıkta ödemeleri düzenli olarak tahsil etmektedir. Tahsilat gerçekleşmediği halde kart hamiline ödemeyi hatırlatıcı SMS ve E-Mail gönderir. Böylece eğitim kurumlarının ödemeleri hızlı ve güvenli bir şekilde tahsil edilir, nakit akışında ortaya çıkan düzensizlik problemleri ortadan kalkmış olur.

Tek seferlik ödemeler de e-tahsilat sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Eğitim kurumları, müşterilerine tek seferlik ödeme talebi gönderip, tutarı, ödemenin tek çekim ya da taksitli olacağını belirleyebilir. Talebin gönderildiği kişi ödemeyi isteği yerden, mobil ya da masaüstü cihazlarından tamamlayabilir. İşlem tamamlandıktan sonra her iki tarafa da bilgilendirme mesajı gönderilmektedir.

Tahsildar, internet ortamında eğitim kurumları ve velilere güvenli ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Online Bayi Tahsilat Sistemi

Tahsildar’ın bayi tahsilat sistemi, eğitim sektöründeki firmalara bankalardan aldıkları cazip komisyon ile taksit seçeneklerini alt bayilerine ve müşterilerine sunma imkanı sunuyor. Bayi tahsilat sistemi ile senet, çek, mail order gibi yöntemler yerine daha hızlı ve güvenli bir şekilde tahsilat yapabilirler.

ERP Entegrasyonları

17 yıldır B2B ve B2C sektöründe yüzlerce ERP entegrasyonu gerçekleştirilmiştir. Logo GO, Logo Tiger, Mikro, Eta, Navision ve diğer ERP’ler ile ürünlerimiz birçok noktada entegre edilmiştir. Tahsildar ürünü ile üye ve bayi bilgilerinin ERP tarafına aktarılması, kredi kartı fişlerinin muhasebe altyapısına göre farklı senaryolarla aktarılması, cari hesap hareketlerinin, cari hesap bakiyelerinin, cari hesap ortalama vade bilgilerinin aktarılması gibi senaryolar gerçekleştirilmektedir.

Tahsilat sırasında cari hareketlerin yansıtılarak fatura üzerinden tahsilat hareketini kapatma, ortalama vade bilgisine göre banka geri dönüşüm oranlarını karşılaştırarak gösterme gibi alternatif senaryolar firma ihtiyacına göre oluşturulabilmektedir.

Detaylı bilgi için demo sayfamızı inceleyebilir ya da 0850 532 75 05 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.