Bayi Tahsilat Sistemi Nedir, Avantajları Nelerdir? | Tahsildar.com.tr

Bayilerden Tahsilat

Daha az personel ile müşterilerinizden ödemelerinizi alıp, tahsilat problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

BAYİLERDEN TAHSİLAT
Bayi ve alt bayilerinizin müşteri kartları ile cari hesaplarına mahsuben ödeme almasını sağlamaktadır. Yapılan tahsilat, bayinin cari hesabına kaydedilmektedir. Bayileriniz, müşterilerinden tahsilatını sizin sisteminizin üzerinden yapabileceklerdir. Böylelikle bayinin müşteriden yaptığı tahsilat ana şirketin hesabına geçmektedir. Online ödeme sistemi kullananlar bayilerine de online ödeme sistemi sağlamış olacaklardır.
MÜŞTERİLERDEN TAHSİLAT
Kurumsal ve bireysel müşterilerinizden internet ortamında tahsilat gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunu yerde bir bilgisayar olması veya yanınızda akıllı bir telefon olması yeterli POS makinesi taşımanıza gerek kalmadan tahsilatınızı her yerden yapabilirsiniz. İsterseniz tek çekim, isterseniz taksitli ödeme alabilirsiniz. Tüm Visa, Master ve Amex kartların geçtiği tek çekim işleminde tek bir bankadan sanal pos almak yeterlidir.
USD VE EURO TAHSİLATI
Bayi veya müşterilerden dövizli tahsilat yapılabilmektedir. Tutar, ödeme ekranında döviz cinsinden yazılmakta ve tahsilat direkt döviz olarak yapılmaktadır. Bunun için bir adet döviz özellikli sanal pos almak gerekmektedir.
ÇOKLU DİL DESTEĞİ
Tahsildar ödeme sayfası ve yönetici ekranları Türkçenin yanı sıra farklı dillerde ve çok dilli olarak çalışabilmektedir. Kullanıcı tek tuşla dil değişimi yapabilmektedir.
MOBİL CİHAZLARLA TAHSİLAT
Yeni nesil responsive teknolojisi sayesinde sistem mobil cihazlarda çalışmaktadır. Responsive teknolojisi tarayıcılarda çalışmakta ve herhangi bir uygulama indirmeden direkt akıllı cihazlar ile ödeme/tahsilat yapılabilmektedir. Responsive mobilite ile ödeme ekranı kullanılan cihazın ekran çözünürlüğüne göre boyutlanabilmektedir.
E-MAIL İLE TAHSİLAT
Bayi ve müşterilere e-mail göndererek tahsilat yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.
TİCARİ YAZILIM ENTEGRASYONU
Cari hesap muhasebe entegrasyonu ile ödeme ve tahsilatların otomatik olarak cari hesaplara aktarılması, banka fişlerinin oluşturulması sağlanmaktadır.
SMS İLE TAHSİLAT
Bayi ve müşterilere e-mail göndererek tahsilat yapılabilmektedir. Tahsil edilmek istenen tutar elle yazılabileceği gibi cari hesap ile entegre edilerek borç bakiye bilgisi ile de gönderim yapılabilmektedir.