B2B | Tahsildar.com.tr

18 Yıllık B2B/B2C tecrübemizi

Tahsildar B2B yansıtıyoruz.

B2B Tahsildar bayilerinizle olan iş süreçlerinizde en büyük yardımcınız!
B2B Detay Özellikler
BAYİLERE ÖZEL FİYAT LİSTESİ OLUŞTURABİLME
Fiyat Yönetimi modülü ile Bayi grubu bazında ürünler için fiyat seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Fiyatların seçiminde TL ,USD ,EUR veya istenilen para birimi üzerinden seçim yapılabilmektedir.
ÜRÜNLERE FARKLI BAYİ GRUPLARINA GÖRE FİYAT ATAMASI
Fiyat Yönetimi modülü ile Bayi grubu bazında ürünler için fiyat seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Fiyatların seçiminde TL ,USD ,EUR veya istenilen para birimi üzerinden seçim yapılabilmektedir.
ÜRÜN TANIMLAMA VE ALANLAR
Ürün Kartları içerisinde Barkod ,Tedarikçi Kodu , Marka gibi bilgileri ekleyebilirsiniz. Ürün tanımı yapabilir ve ürün kartlarına ölçü tanımlarını en , boy ,yükseklik bilgilerini girebilirsiniz. Girdiğiniz bu kriterlere göre ürünleri filtreleyerek hızlı bir şekilde sipariş esnasında bulunmasını sağlayabilirsiniz.
STOK DEPO YAPISI
Ürünlerin farklı lokasyonda takibi için dilediğiniz kadar depo açabilir ve Üünler üzerine Stok miktarını girerek Bayilerin Stok miktarını görmesini sağlayabilirsiniz. Stoklar için birden fazla depoda Depo bazında bayileriniz için stok takibi yapabilirsiniz.
ÜRÜNLER BAZINDA DÖVİZLİ FİYAT LİSTESİ OLUŞTURABİLME ÖZELLİĞİ
Ürünler üzerinde TL ,USD,EUR olarak fiyat belirleyip Siparişler üzerinde görüntülenmesini sağlayabilir ve sipariş girişi sırasında Kur çevrimi yapılmasını sağlayabilirsiniz.
KAMPANYA MODÜLÜ
Sipariş alımı sırasında çeşitli senaryolarla Kampanya Modülünü çalıştırmanız mümkün olmaktadır. Sipariş üzerinden Bir hedef belirleyerek ilgili hedeflerin gerçekleşmesi durumunda belirlenen iskontoların genel iskonto olarak yansımasını sağlayabilirsiniz. Hedefleri istenilen birim üzerinden vermeniz mümkün olmaktadır. Kategori Bazında ,Marka bazında ,Ürün grubu bazında indirimler tanımlayarak sipariş girişi esnasında Otomatik uygulanmasını sağlayabilirsiniz.
OTOMATİK BİRİM ÇEVRİMİ GERÇEKLEŞTİREBİLME
Stok Birim çevrimleri ile Adet , Koli , Kutu bazında takibini yapabilir ve otomatik birim çevrimini sağlayabilirsiniz. Böylece sipariş girişi esnasında Kutu veya Koli bazında ürün girişi gerçekleştirebilir ve Stokların otomatik birim çevrimi yolu ile doğru tutulmasını sağlayabilirsiniz.
OTOMATİK E-MAİL ŞABLONU İLE SİPARİŞ MAİLİ İLETİLMESİ
Bayi tarafından verilen siparişler bayiye , müşteri temsilcisine ve istenen yöneticilere mail olarak iletilmektedir.
BAYİ VE ÜRÜN BAZINDA ÜCRETSİZ KARGO SEÇENEĞİ AYARLANMASI
Ürün bazında Ücretsiz Kargo seçeneği ile İstenilen ürünlerde Kargonun bayiye ücretsiz gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
PLASİYER YÖNETİMİ
Bayilere plasiyer ataması yapılabilmektedir. Plasiyerler kendilerine ait bayileri görmekte ve siparişlerini görüp bayi adına sipariş alabilmektedir. İster tabletten ister mobil cihazlar üzerinden bayilerin kullanımı sağlanmaktadır.
CARİ HAREKETLER
Bayi cari hareketleri bayi paneli üzerinden görüşebilir , excele alınabilir ve plasiyer tarafından müşteriye mail olarak iletilebilir.
BAYİ SEVK ADRESİ YÖNLENDİRMESİ
Byilerin birden fazla sevk adresi olabilmektedir. Bayi kendisine ait sevk adreslerini bayi kartı üzerinden kaydederek sipariş bazında özel adrese gönderilmesini sağlayabilir.
FİYAT DÜŞTÜĞÜNDE HABER VER UYGULAMASI
Bayiler Ürün fiyatının düştüğünde Haberdar olmak isteyebilir . Bayi seçim yaparak ürün fiyatı düştüğünde haberdar olması sağlanır.
STOK GELDİĞİNDE HABER VER UYGULAMASI
Almak istedikleri ürünün stoklarda olmadığını gören bayiler, stoklara girdiğinde haberdar olmak için ürün detayının olduğu sayfadan bu talebi onaylayabilir ve ürün stoklara girdiğinde, s-posta ile bu durumdan haberdar olabilir ve ürün siparişini verebilirler. Ayrıca yöneticiler hangi bayilerin, hangi ürünleri beklediklerini görebilir ve stoklara girdiğinde veya temin edebilecekleri durum oluştuğunda bu bayilere toplu bilgilendirme e-postası gönderebilirler.
ÜRÜNLERİ BAYİ GRUBU BAZINDA GÖSTER/GÖSTERME
Bazı ürünler çeşitli nedenlerle bayilere gösterilmesi istenmeyebilir , Bu durumda bayilere gösterilecek ürün kategorileri seçim yaparak kısıtlanabilir.
BAYİLERİN CARİ EKSTRELERİNİN GÖSTERİLEBİLMESİ
Kullanılan ERP programından Bayi paneline Ekstre bilgisi çekilebilir ve mutabakat yapılması sağlanabilir.
BAYİ BAZINDA RİSK KONTROLÜ
Risk limiti tanımlayarak bayilerin sipariş geçilmesi bazında Risk Limiti kontrolleri yapılarak Risk uyarısının yapılması sağlanarak ödemeye yönlendirilir. Risk limitleri ERP programından çekilebilir. Eğer sipariş miktarı Risk limitinin üstünde ise parametreye bağlı olarak önce ödeme alınması sonra sipariş geçilmesi sağlanır.
TİCARİ YAZILIM ENTEGRASYONLARI
B2B sistemlerinde entegrasyon verimlilik açısından büyük önem arz etmektedir. Tahsildar B2B olarak Bayilerden alınan siparişleri ERP programınıza entegre ediyor ve ERP sistemlerinde Kullanılan Kampanya modülleri ile birlikte çalışmasını sağlıyoruz. Firma ihtiyaçlarınıza göre parametrik ERP entegrasyonumuz sayesinde B2B verimliliğini üst düzeyde kullanmanızı sağlıyoruz. Benzer şekilde ERP’den stok miktarlarını çekerek sipariş esnasında Saha personelinin stokları görmesi sağlanabilir.
RAPORLAMA ALTYAPISI
Raporlama özelliklerimiz ile satış, sipariş, b2b tahsilat istatistiğini görebilirsiniz.
SİPARİŞ DURUM TAKİBİ
Sipariş sevk edildi ve durum bilgisi ERP programı entegrasyonu ile sistemden sağlanarak gösterilir. Durum bilgisi benzer şekilde PUSH natification SMS veya E-mail olarak iletilmektedir.