Üst banner
Metal Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Metal Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Metal sektörü, ülkemizde son yıllarda en çok gelişen sektörlerden biridir. Aynı zamanda Avrupa’nın farklı ülkelerine metal ihracatı yapan Türkiye, dünyanın sayılı çelik üreticilerinden biridir. Otomotiv, inşaat, enerji, kimya gibi alanlar metal sektörü ile direkt olarak alakalıdır.

Çok fazla sektör ile ilişkili olan metal sektöründe yaşanan ufak bir tahsilat/ödeme sorunu birçok sektörü olumsuz olarak etkilemektedir.

Çoğu sektörde olduğu gibi metal sektörünün de tahsilat ve ödeme ciddi bir problem olarak görülüyor. Başlıca sorunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nakit akışında ortaya çıkan dengesizlikler,
  • Farklı bankalar ile çalışıldığından dolayı hepsine ayrı ayrı ekstra zaman harcanması,
  • Bayilerden ödemelerin zor ve düzensiz alınması,
  • Bayilerden kart ile ödeme yapılamaması,
  • Kişisel verilerin korunması kanunu ihlalleri,
  • Fiziki poslardan yapılan ödemelerin zaman kaybına yol açması.

Yukarıda sıraladığımız problemler metal sektöründeki firmalar için hem zaman hem maddi kayıplara yol açmaktadır.

Tahsildar’ın Metal Sektörüne Özel Verdiği Hizmetler

Metal sektörüne özel olarak geliştirdiğimiz online tahsilat sistemleri ile tüm ödeme/tahsilat problemlerinizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Online Bayi Tahsilat Sistemi

Bayi ve alt bayilerinizin müşteri kartları ile cari hesaplarına mahsuben ödeme almasını sağlamaktadır. Yapılan tahsilat, bayinin cari hesabına kaydedilmektedir. Bayileriniz, müşterilerinden tahsilatını sizin sisteminizin üzerinden yapabileceklerdir. Böylelikle bayinin müşteriden yaptığı tahsilat ana şirketin hesabına geçmektedir. Online ödeme sistemi kullananlar bayilerine de online ödeme sistemi sağlamış olacaklardır.

Tahsildar’ın online bayi sistemi ile tahsilat kanallarınızı sürekli aktif tutabilirsiniz. Ayrıca kullanmış olduğunuz muhasebe programlarına da otomatik olarak entegre edilir.

API Servis Destekleri

Tahsildar API kullanarak yazılım ekibiniz olması ve bizden talep etmemeniz durumunda çok rahat bir şekilde entegrasyon yapabilir, sisteminize entegre edebilirsiniz.

Aynı zamanda Tahsildar online tahsilat sistemi, metal sektöründe taksitli ön provizyon işlemleri yapmanıza da olanak sağlamaktadır.

Online Bayi Tahsilat Sistemi

Tahsildar’ın bayi tahsilat sistemi, metal sektöründeki firmalara bankalardan aldıkları cazip komisyon ile taksit seçeneklerini alt bayilerine ve müşterilerine sunma imkanı sunuyor. Bayi tahsilat sistemi ile senet, çek, mail order gibi yöntemler yerine daha hızlı ve güvenli bir şekilde tahsilat yapabilirler.

ERP Entegrasyonları

17 yıldır B2B ve B2C sektöründe yüzlerce ERP entegrasyonu gerçekleştirilmiştir. Logo GO, Logo Tiger, Mikro, Eta, Navision ve diğer ERP’ler ile ürünlerimiz birçok noktada entegre edilmiştir. Tahsildar ürünü ile üye ve bayi bilgilerinin ERP tarafına aktarılması, kredi kartı fişlerinin muhasebe altyapısına göre farklı senaryolarla aktarılması, cari hesap hareketlerinin, cari hesap bakiyelerinin, cari hesap ortalama vade bilgilerinin aktarılması gibi senaryolar gerçekleştirilmektedir.

Tahsilat sırasında cari hareketlerin yansıtılarak fatura üzerinden tahsilat hareketini kapatma, ortalama vade bilgisine göre banka geri dönüşüm oranlarını karşılaştırarak gösterme gibi alternatif senaryolar firma ihtiyacına göre oluşturulabilmektedir.

Detaylı bilgi için demo sayfamızı inceleyebilir ya da 0850 532 75 05 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.