Üst banner
Hırdavat Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Hırdavat Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Hırdavat sektörü, başta sanayi sektörü olmak üzere birçok sektör ile doğrudan bağlantılıdır. Türkiye’de binlerce firması bulunan sektör, milyonlarca kişiye de istihdam sağlamaktadır.

Kapsamlı ve çok geniş bir ağı bulunan hırdavat sektöründe firma sayısı çoğaldıkça tahsilat ve ödemede de sorunlar ortaya çıkmaktadır. Hırdavat sektöründeki tahsilat/ödeme sorunlarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nakit akışındaki dengesizlikler,
  • Uzun vadeli çek ve senetler,
  • Karşılıksız çıkan çek ve senetler,
  • Fiziki pos kullanımının zaman kaybına ve mali yüklere sebep olması,
  • Mail order’ın yeteri kadar güvenilir olmaması,
  • Bayi ve müşterilerden tahsilat yapılamaması.
  • Hırdavat sektöründe yaşanan sorunların bir kısmı bu şekilde bilinmektedir. Bu sorunlar firmalara maddi, zaman ve prestij zararları vermektedir. Tahsildar olarak hırdavat sektöründe yaşanan sıkıntıların çözümü için geliştirdiğimiz online tahsilat sistemlerine göz atabilirsiniz.

API Servis Destekleri

Tahsildar API kullanarak yazılım ekibiniz olması ve bizden talep etmemeniz durumunda çok rahat bir şekilde entegrasyon yapabilir, sisteminize entegre edebilirsiniz.

Wocommerce, Opencart, Nopcommerce, Magento gibi open source E-Ticaret paketlerinin veya open source altyapılarının sanal POS tahsilat altyapısını Tahsildar üzerinden API kullanarak entegrasyon ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

B2B Tahsilat

İngilizce “Business to Business” ifadesinin kısaltması olan B2B, şirketler arası ticarete verilen isimdir. Firmalarda tüketiciye değil, firmalar arası yapılan alışverişlerdir.

Tahsildar olarak B2B işletmelerin aralarında yaptıkları kredi kartı ile alışverişlerin çok daha güvenli ve hızlı gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Online Tahsilat Sistemi

Hırdavat sektörüne özel olarak geliştirdiğimiz online tahsilat sistemi ile işletmeler cazip komisyon ve taksit oranlarını müşterilerine sunma imkanı sağlayabilir. Bu şekilde satışlarınızı avantajlı bir şekilde gerçekleştirirsiniz. Ayrıca Tahsildar online tahsilat sistemi, muhasebe sistemlerinize otomatik olarak işlenmektedir.

Online Bayi Tahsilat Sistemi

Tahsildar’ın bayi tahsilat sistemi, hırdavat sektöründeki firmalara bankalardan aldıkları cazip komisyon ile taksit seçeneklerini alt bayilerine ve müşterilerine sunma imkanı sunuyor. Bayi tahsilat sistemi ile senet, çek, mail order gibi yöntemler yerine daha hızlı ve güvenli bir şekilde tahsilat yapabilirler.

ERP Entegrasyonları

17 yıldır B2B ve B2C sektöründe yüzlerce ERP entegrasyonu gerçekleştirilmiştir. Logo GO, Logo Tiger, Mikro, Eta, Navision ve diğer ERP’ler ile ürünlerimiz birçok noktada entegre edilmiştir. Tahsildar ürünü ile üye ve bayi bilgilerinin ERP tarafına aktarılması, kredi kartı fişlerinin muhasebe altyapısına göre farklı senaryolarla aktarılması, cari hesap hareketlerinin, cari hesap bakiyelerinin, cari hesap ortalama vade bilgilerinin aktarılması gibi senaryolar gerçekleştirilmektedir.

Tahsilat sırasında cari hareketlerin yansıtılarak fatura üzerinden tahsilat hareketini kapatma, ortalama vade bilgisine göre banka geri dönüşüm oranlarını karşılaştırarak gösterme gibi alternatif senaryolar firma ihtiyacına göre oluşturulabilmektedir.

Detaylı bilgi için demo sayfamızı inceleyebilir ya da 0850 532 75 05 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.