Üst banner
Mobilya Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Mobilya Sektörüne Özel Online Tahsilat Sistemi

Mobilya sektörü, Türkiye’de her geçen büyüyen ve gelişen sektörlerden biridir. Genelde küçük ölçekli işletmelerden oluşsa da, orta ve büyük ölçekli mobilya işletmeleri sektörden ciddi pay almayı başarırlar. Günümüzde 30 binin üzerinde faaliyet gösteren işletme bulunmaktadır.

Mobilya sektörü de tıpkı beyaz eşya sektöründe olduğu gibi ana üretici ve alt bayiler aracılığıyla yürümektedir. Hammadde sağlayıcı firmalar da işleyişe dahil olduğu zaman ortaya bir zincir halkası çıkmaktadır. Bu halkada ortaya çıkan en ufak tahsilat sorunu ise mobilya sektöründeki nakit akışını ciddi şekilde etkilemektedir.

Mobilya sektöründeki tahsilat ve ödeme sorunlarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nakit akışındaki dengesizlikler,
  • Bayilerden düzenli bir şekilde ödeme gelmemesi,
  • Her bayiye ayrı pos verilmesinin meydana çıkardığı ekstra maliyet,
  • Uzun vadeli çek ve senetler,
  • Karşılıksız çıkan çek ve senetler,
  • KVKK’ya aykırı olan mail order yöntemi,
  • Farklı bankalarla çalışıldığından dolayı raporlamada ve iptal/iade süreçlerinde zorlu süreç,
  • Müşterilerden tahsilat yapmanın zorluğu.

Mobilya sektöründe yaşanan sorunların bir kısmı bu şekilde bilinmektedir. Bu sorunlar firmalara maddi, zaman ve prestij zararları vermektedir. Tahsildar olarak mobilya sektöründe yaşanan sıkıntıların çözümü için geliştirdiğimiz online tahsilat sistemlerine göz atabilirsiniz.

Online Bayi Tahsilat Sistemi

Tahsildar’ın bayi tahsilat sistemi, mobilya sektöründeki firmalara bankalardan aldıkları cazip komisyon ile taksit seçeneklerini alt bayilerine ve müşterilerine sunma imkanı sunuyor. Bayi tahsilat sistemi ile senet, çek, mail order gibi yöntemler yerine daha hızlı ve güvenli bir şekilde tahsilat yapabilirler.

ERP Entegrasyonları

17 yıldır B2B ve B2C sektöründe yüzlerce ERP entegrasyonu gerçekleştirilmiştir. Logo GO, Logo Tiger, Mikro, Eta, Navision ve diğer ERP’ler ile ürünlerimiz birçok noktada entegre edilmiştir. Tahsildar ürünü ile üye ve bayi bilgilerinin ERP tarafına aktarılması, kredi kartı fişlerinin muhasebe altyapısına göre farklı senaryolarla aktarılması, cari hesap hareketlerinin, cari hesap bakiyelerinin, cari hesap ortalama vade bilgilerinin aktarılması gibi senaryolar gerçekleştirilmektedir.

Tahsilat sırasında cari hareketlerin yansıtılarak fatura üzerinden tahsilat hareketini kapatma, ortalama vade bilgisine göre banka geri dönüşüm oranlarını karşılaştırarak gösterme gibi alternatif senaryolar firma ihtiyacına göre oluşturulabilmektedir.

Detaylı bilgi için demo sayfamızı inceleyebilir ya da 0850 532 75 05 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.