Kart Saklama Ve Periyodik Tahsilat

Kart Saklama Ve Periyodik Tahsilat

E-ticaret sektöründe ve özellikle B2B-B2C işletme sistemlerinde 17 yıllık geçmişi bulunan Tahsildar, sahip olduğu bu deneyimlerin ışığında kart saklama çözümleri alanında da profesyonel kalitede altyapı hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Sanal POS çözümlerinde de müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sergileyen Tahsildar, kredi kartı bilgilerini güvende tutmak isteyen ticari ve bireysel kullanıcılar için yaptığı iş ortaklıkları ile en teknolojik çözümleri sunuyor.

Teknolojinin alışveriş sektörüne de sirayet eden gelişmeler ile birlikte banka ve kredi kartları, B2B/B2C alışverişlerinde çok sık bir şekilde kullanılmaya başlandı. Ödemelerin hızlı, kolay ve sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlayan kredi kartlarının bilgilerinin saklı tutulması büyük önem taşımaktadır.

İnternet veya fiziksel noktalar üzerinden yapılan alışverişlerde tüketicilerin kart bilgilerini saklayan bazı yazılımlar bulunmaktadır. Kullanıcılar, kart saklama hizmeti sunan sisteme üye olmasının ardından 16 haneli kart numarası başta olmak üzere kredi veya banka kartının son geçerlilik tarihi, kart üzerinde yer alan isim ve soy isim gibi bilgilerin sisteme giriş yapılmasıyla birlikte kart bilgileri profesyonel seviyede saklanır.

Kart Saklama Hangi Sektörlerde Kullanılmaktadır?

Düzenli Ödeme altyapısı gerektiren Bazı sektörlerde Kullanıcı Kredi Kartını saklayarak Her ay Abonelik sistemi ile Kartlarından tahsilat yapılması sağlanmaktadır. Spor Salonu, Dernekler, Güvenlik Sektörü, Araç Kiralama, Sigorta firmaları, Turizm şirketleri ve Oteller Müşterilerine abonelik gerçekleştirmekte belirlenen tarih aralıklarında Her ay kartlarından otomatik olarak tutar çekimi gerçekleştirmektedirler.

Tahsildar PCI/DSS sertfikası bulunan Mastercard ve Ödeme sağlayıcılar ile yaptığı işbirliği kapsamında Kart Saklama altyapısı sağlamaktadır. Kart saklama hizmeti Mastercard ve Ödeme sağlayıcılar tarafından sağlanmaktadır.

Periyodik Tahsilat modülü ile Üyelerden aylık, Haftalık planlanan periyotlarda tahsilat alınmaktadır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 2016 yılında “Banka ve Kredi Kartları Yönetimi hakkında “ Tebliğ taslağı yayınladı. Kredi kartı ile gerçekleştirilen işlemlerde kullanılan bilgi sistemlerinin usül ve esasları yeniden düzenledi. Bu düzenlemeler ışığında piyasada halen kullanılan “mail order” alternatifi olarak Sanal Pos ve Kart saklama ile düzenli tahsilat yöntemleri tüketicilerin tercihleri arasına girmektedir.

Kart Saklama Hangi Sektörlerde Kullanılmaktadır?
Kredi Kart Bilgisi Saklama Nedir?

Kredi Kart Bilgisi Saklama Nedir?

B2B/B2C işlemler yapan firmaların kredi ve banka kartı gibi online alışverişlerde kart saklama işlemi yapması, güvenilir alışveriş ortamı için çok büyük önem taşır.

Sektörde 17 yıldır e-ticaret sistemleri desteği sunan Tahsildar, bütün iş ortaklarımıza online alışveriş imkanı için gerekli olan kredi kartı bilgisi saklama gerçekleştiren Mastercard ve Ödeme sağlayıcılar ile gerçekleştirdiği işbirlikleri ile altyapı sunuyor. Bu sistemin en büyük avantajları ise çalışma prensibinin oldukça güvenilir olması ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi.

Kredi Kart Bilgisi Saklama Avantajları Nelerdir?

İş yerinizin ve e-ticaret sitenizin risk altında olabileceği hassas kredi kartı bilgileri, sertifikalı ortamda saklandığı için herhangi bir güvenlik riskiyle karşı karşıya kalmamaktadır. Önceden belirlenen index numarası sayesinde ödeme provizyonunu tamamlama avantajı sunan Mastercard &Tahsildar’ın bu hizmetleri sayesinde müşterilerinizin kredi kartı bilgileri güvence altına alınmaktadır. Dolayısıyla kart saklama avantajları sayesinde;

  • Kredi kartı bilgilerinin çalınması
  • Bilgilerin kaybolması
  • Amacı dışında kullanılması
  • Kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi
gibi sorunların üstesinden gelinmiş olursunuz. Tahsildar’ın kart saklama hizmetinden faydalanan işletmeler ayrıca online alışverişlerinde müşterilerine güvenilir alışveriş ortamı sunmaktadır.
Kredi Kart Bilgisi Saklama Avantajları Nelerdir?
Kart Saklama Paketleri

Kart Saklama Paketleri

Özel ödeme planları ve PCI DSS sertifikası ile hazırlanan kart saklama paketleri arasında siz de işletmenize en uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Tahsildar’ın kart saklama hizmetinden faydalanmak ve detaylı bilgi almak için demo sayfamızı inceleyebilir ya da 0850 532 75 05 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.