Tahsilatçı Çalıştırmak vs. Online Tahsilat Yazılımı | Tahsildar.com.tr

Tahsilatçı Çalıştırmanın Yerine Online Tahsilat Yazılımı Kullanıldığında Aynı Sonuca Ulaşılabiliyor Mu?

Tahsilatçı Çalıştırmanın Yerine Online Tahsilat Yazılımı Kullanıldığında Aynı Sonuca Ulaşılabiliyor Mu?

Geleneksel tahsilat yönteminde tahsilattan sorumlu kişinin öncelikle yaptığı işe fazlasıyla hakim olması gerekmektedir. Genel olarak müşteriyle birebir iletişim içinde olan kişi satış işlemini gerçekleştiren kişidir. Dolayısıyla tahsilat işlemlerinden sorumlu olan kişi de çoğunlukla satış işlemini gerçekleştiren kişi olmaktadır. Bu noktada birtakım sorunlar yaşanabilir. Şöyle ki, satış personelleri prim sistemiyle çalıştığı için satış sırasında firmalara birtakım iskontolar yapabilir, vadeli ödemeler, çek ya da senet gibi seçenekler sunabilir. Dolayısıyla alacakları tahsil etmek zorlaşır. Bu durum firmalar tarafından istenmeyen bir durumdur. Her firma alacağını tam miktarda ve tam zamanında almayı ister.

Firmalar personellerini belirli günlerde ve belirli saatlerde çalıştırmak durumundadır. Dolayısıyla tahsilat işinden sorumlu kişi gün içerisinde çok fazla müşteri ziyareti yapamaz ve alacakları tahsil etmek güçleşir.

Alacağını tahsil etmekte zorlanan firmalar tahsilat işinden sorumlu personelle sorunlar yaşamaya başlar ve her iki taraf arasında anlaşmazlıklar yaşanır, işin yönü personeli işten çıkartmaya kadar gidebilir.

Online tahsilat sisteminde ise tahsilat için ekstradan bir personele gerek yoktur. Çünkü her şey sistem üzerinden online olarak gerçekleştirilir.  7 / 24 çalışan bir yazılımdan söz ediyoruz. Dolayısıyla avantajları da bu doğrultuda oldukça fazla. Buradan yola çıkarak tahsilatçı çalıştırmanın yerine online tahsilat yazılımını kullanmak her yönüyle artısı fazla olan bir konu. Firmalar bu sisteme geçtikten sonra bu konuyu çok daha iyi anlayabiliyor ve sistemi kullanmanın ne kadar doğru bir karar olduğuna ikna oluyorlar.